powered by Agones.gr - Stoixima

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Βόλλευ-Δύο στα δύο οι γυναίκες

Την δεύτερη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η γυναικεία ομάδα βόλλευ  του Διαγόρα στο γήπεδο της τέντας με αντίπαλο τον Ζέφυρο με σκορ 3-1 σετ.
Αν και ξεκίνησε αγχωμένα και έχασε το 1ο σετ στις λεπτομέρειες στην συνέχεια άρχισε να βρίσκει ρυθμό στο παιχνίδι της και έφτασε εύκολα στη νίκη.
Να σημειωθεί ότι στο 4ο σετ και ενώ το σκορ ήταν 24-11 για τον Διαγόρα έπεσε η τάση στο φωτισμό του γηπέδου λόγω της καταρρακτώδους βροχής και οι ομάδες αναγκάστηκαν να περιμένουν 15 λεπτά για να ξαναρχίσει το παιχνίδι.
Παρούσα όπως πάντα η Θύρα 6 και αρκετοί φίλαθλοι του Βόλλευ.

.
Στοιχεία αγώνα:
 Πρωτάθλημα γυναικών 2η Αγωνιστική
ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΖΕΦΥΡΟΣ 3-1 σε 106' ( 22-25 σε 25' , 25-17 σε 17 , 25-21 σε 29' ,25-12 σε 35 ' )
ΔΙΑΓΟΡΑΣ : (Καρπαθακης Κων/νος ) Βαλσαμίδου Χριστίνα ,Gabruseva Gunta , Γιαννέλη Ματίνα , Αρβανίτη Νάντια ,Ζακίλα Φανή ,Μπόνη Αγάθη , Λαγάκη Λίνα ,Μπουγιούρη Στυλιανή , Ευαγγελίδου Βούλα , Μαλούκου Ρούλα , Τριάντου Νεκταρία . ΖΕΦΥΡΟΣ : Πρίφτη Αικατ. ,Μαλακωνάκη Βιρ. , Αλαφάκη Δήμ. , Κουσκούση Μαρ. ,Μυτσκίδου Ευαγ. , Σαρασουάτι Παρ., Ανθουλή Χριστίνα . ΔΙΑΤΗΤΕΣ : Κυπριώτης Θεοδόσης ,Γκέκας Στ. ,ΧηΣταυρίδης Νίκος .